fbpx

Eesti Jalgpall: Esimesed sammud Eesti jalgpalli ajaloos

Eesti Jalgpall: Esimesed sammud Eesti jalgpalli ajaloos

Eesti jalgpall on olnud osa meie riigi pärandist alates sajandi lõpust. Eesti jalgpalli esimesed sammud on seotud kohalike klubide ja jalgpalliühingute loomisega ning selle mängu populaarsuse kasvuga. 20. sajandi alguses hakkas Eesti jalgpallis tegelema aktiivselt rahvusvahelisel tasemel ja aastal 1921 sai Eesti Jalgpalli Liit (EJL) ametlikult asutatud. Aastal 1991 taastas Eesti Vabariik oma iseseisvuse ja taastas EJL. Alates selle ajast on Eesti jalgpallil olnud edu ja meie riik on saavutanud olulisi saavutusi nii rahvusvahelisel kui ka kohalikul tasandil.

KKK – Jalgpall Eestis

K: Kas Eestis on olemas jalgpalliliiga?

V: Jah, Eestis on olemas jalgpalliliiga nimega Meistriliiga. Meistriliiga on Eesti rahvusvahelise jalgpalli meistrivõistluste sari, mis toimub alates 1992. aastast.

K: Kuidas saan osa võtta jalgpallimängust Eestis?

V: Selleks, et osa võtta jalgpallimängudest Eestis, tuleb sul esmalt liituda Eesti Jalgpalli Liiduga. Seejärel saad liituda oma piirkonnas asuva klubiga ja alustada oma jalgpallitreeninguid.

K: Kuidas saan internetist uusimaid jalgpalliuudiseid Eestist?

V: Eesti Jalgpalli Liidu veebilehel on võimalik leida kõige värskemaid ja ajakohastatud jalgpalliuudiseid. Saadaval on ka palju erinevaid jalgpalliga seotud teemasid, sealhulgas uudiseid Eesti jalgpalliliigast, turniiridest ja meeskondadest.

»

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.